csendepl
con celerita, con rulanteVirtuální průvodce po České republice.

Veřejný internet a informační centra

Zatím jen 23 informačních center (a pouze pár z nich je členy ATIC) se zaregistrovalo na www.verejnyinternet.cz, kde vzniká databáze míst veřejného přístupu k internetu. Mezi skoro 800 zaregistrovanými subjekty výrazně převažují knihovny (více než 600), následovány internetovými kavárnami.
K čemu může být tato registrace dobrá? Poskytovatelé míst veřejného přístupu k internetu obdrží po zaregistrování v databázi zdarma výraznou samolepku Veřejný internet o formátu A4, kterou si mohou označit své zařízení a vizuálně tak na ně upozornit veřejnost. A v databázi, která je společným projektem Ministerstva informatiky, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a BMI sdružení, se soustřeďují informace o místech veřejného přístupu k internetu a publikum v ní může snadno zjistit, kde se tato místa nacházejí a jaké služby nabízejí.
BMI sdružení
V těchto dnech se připravuje její propojení s Portálem veřejné správy, který o údaje z ní doplní informační zdroj o obcích v ČR. U každé obce bude odkaz s názvem "Nejbližší místa s veřejným přístupem k internetu".

Jaroslav Winter
BMI sdružení

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

06.09.2005 v 11:15TIS Vimperk

Zalegistrovala jsem naše Turistické informační středisko přibližně před měsícem, samolepku jsme umístili na vstupní dveře - osvědčila se. Doporučuji i ostatním.Lešková - Turistické informační středisko ve Vimperku


DALŠÍ INFORMACE: BMI sdružení
Zveřejněno 12.07.2005 v 23:09 hodin