csendepl
con celerita, con rulanteVirtuální průvodce po České republice.

Pohlednice se představují

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Již třetí ročník výstavy turistických pohlednic jižních Čech a Šumavy uspořádalo Turistické a mapové centrum jižních Čech a Šumavy, které je členem Asociace turistických informačních center ČR.
Výstava obsahuje více než sedm set současných pohlednic, které představují kraj v souborech: jihočeské hrady a zámky; Český Krumlov; Třeboň, Jindřichův Hradec; Šumava, Lipno; vodácké a cyklistické; jihočeská krajina; jihočeská města a vesnice; České Budějovice a Hluboká; mapové a reliéfní; historické a s pivovarnickým námětem; hotely, restaurace, kempy a rekreační zařízení. Výstava nabízí jedinečnou prezentaci jižních Čech a Šumavy.
Pohlednice je dokument doby i nejzákladnější reklama a rozhodně si zasluhuje naši pozornost. Představeny jsou pohlednice, které z velké části vytvořili zkušení fotografové - Renata Pourová, Libor Sváček, Michal Tůma, Vladislav Hošek, Martin Milfort, Miroslav Kolegar...
V soutěži o nejhezčí pohlednici v roce 1999 byli vyhodnoceni:
Kategorie architektura:
  • 1. místo: Libor Sváček - Zámek Hluboká
  • 2. místo: Renata Pourová - Maxi pohled Jižní Čechy
  • 3. místo: Libor Sváček - Český Krumlov
Kategorie příroda:
  • 1. místo: Libor Sváček - Šumava
  • 2. místo: Renata Pourová - Chlum u Třeboně
  • 3. místo: Renata Pourová - Křemežský potok
Výstava potrvá do 30. října a je otevřena celotýdenně. Nabízím turistům zajímavou prezentaci regionu a může být i důvodem k návštěvě českobudějovického náměstí. Doufáme, že návštěva této stálé výstavy bude zařazena do programů cestovních kanceláří. V letošním roce je výstava rozšířena o výstavu pohlednic, které se zúčastnily republikového kola konaného na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2000. Pohlednice od nás se tak dostanou do celého světa. jsou pozvánkou do jižních Čech.
Připravujeme:
  • 19. května - otevření hlavní turistické sezony na českobudějovickém náměstí
  • 1. 7. - 31. 8. - spojení Českých Budějovic a Holašovic ekobusem
V edici Shocart vydáváme nové turistické mapy a cyklomapy.
Doporučujeme, aby od 19. května do 15. září bylo na náměstí v Českých Budějovicích trvale kryté pódium.

Marcel Goetz