CZECH DEUTSCH ENGLISH POLAND
[Hlavní strana] [Hledej] [Kalendář akcí] [Kontakt ] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Virtuální průvodce po České republice.

Vodňany

Vodňanské infocentrum bylo otevřeno 22. srpna loňského roku. Po počátečních obtížích jsme schopni na Vodňansku a Bavorovsku ubytovat kolem 700 návštěvníků v penzionu, turistických ubytovnách, v rekreačních zařízeních a autokempech. Chybí nám tady ubytování pro náročné zákazníky.
Vodňany jsou především rybníkářská oblast, s 26 rybníky v okolí a řekou Blanicí. Za městem se rozkládají první kopce Šumavského podhůří s překrásnými zákoutími a výhledy. Sedm kilometrů jižně od Vodňan je známé poutní místo Lomec s barokním kostelem Jména Panny Marie. Nedaleko Bavorova je zřícenina rožumberského strážního hradu Helfenburk s upravenou věží na rozhlednu, ze které je vidět od Českých Budějovic po Vimperk, Strakonice či Písek.
Vesničky a samoty roztroušené po krajině vždy s nezbytnou kapličkou a stříbrným okem rybníka dokreslují ráz naší krajiny.
V našem infocentru se návštěvníci dozví nejen o možnostech ubytování, stravování, o trasách pěších či cykloturistických, dějinách i současnosti Vodňanska a Bavorovska. Pro skupiny větší než 10 lidí nabízíme procházku městem s výkladem o historii. Tyto služby jsou samozřejmě zdarma.
K zakoupení jsou mapy pěší i cykloturistické, automapy, autoatlasy, publikace o historii a současnosti Vodňanska, pohledy, videokazety, filmy, jízdní řády apod.

Marie Pencová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

03.04.2006 v 08:29Kvido a Hugo

Co dělají kuřata? Jsou náročná na ubytování?


DALŠÍ INFORMACE: Infocentrum Vodňany

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 10.01.2001


Copyright 1998-2023 © cccr.cz